Karolina Vidya Gliszczyńska

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się od tej „drugiej” strony obiektywu ok 2010r. Zaczęłam pozować do zdjęć szybko stając się rozpoznawalną, na rynku polskiej fotografii portretowej, twarzą.

Jako modelka chłonęłam wiedzę bezpośrednio od fotografów, podczas osobistej współpracy, a także podczas warsztatów fotograficznych.

Miałam okazję podpatrzeć jak pracują m in. Wiktor Franko, Arcadius Mauritz, Gregor Laubsch, Róża Samopolińska, Katarzyna Widmańska, Anka Zhurvaleva, Tomek Jankowski, Joanna Kustra, Andrzej Frankowski i wielu innych. Od każdego wzięłam coś dla siebie. Lata pracy przed obiektywem dały mi szerokie spojrzenie na pracę z obrazem. Dzięki temu, lepiej rozumiem fotografowane przeze mnie osoby.

Aparat wzięłam do ręki niecały rok po rozpoczęciu modelingowej przygody, w poszukiwaniu nowych ścieżek ekspresji. Z czasem wcielenie fotografa stało się moją drugą skórą, pasją i sposobem na życie. Zaczęłąm eksplorować i experymentoważ z cyfrowymi i analogowymi technikami fotografii. Dostałam się do Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na studia dzienne-kierunek Fotografia, które porzuciłam z powodów osobistych. 

W styczniu 2014r na świat przyszedł mój synek. Narodziny dziecka to ogromny zwrot w życiu. Od tamtej pory modeling zszedł na dalszy plan, a moja fotografia zaczęła ewoluować. 

Zaczęłam doceniać proste odwzorowanie codziennych przyjemności, uwiecznianie pociech na zdjęciach, tworzenie reportaży z podróży, łapanie w kadr romantycznych spojrzeń zakochanych. Zaczęłam doceniać ją nie tylko jako narzędzie ekspresji i kreacji, ale i dokumentowania wspomnień.

Na dzień dzisiejszy widzę moją twórczość jako bardziej dojrzałą, przemyślaną. Uwolniłam się z szufladkowania fotografii na artystyczną czy rzemieślniczą. Lepszą czy gorszą. Każda fotografia ma swój cel. Czasem ma zachwycać, innym razem zastanawiać lub przenieść w czasie, jeszcze innym sprawić, że ludzie pokochają jakiś produkt.

Fotografia jest dla mnie momentem kontemplacji, wymiany energii między mną a obiektem/scena fotografowaną.
Z łatwością dostrzegam i czytam to, co dla większości ludzi jest niedostępne, sięgam ponad powierzchowność a potem zapisuję to w kadrach tak, by odbiorca nie tylko zobaczył obraz, ale tez poczuł daną osobę, sytuację, obiekt wszystkimi zmysłami. Fotografując tworzę małe wehikuły czasu, przestrzeni, doznań zmysłowych i emocji 😉
Kiedy fotografuję kreacyjnie, schodzę w temat najgłębiej jak potrafię, zanurzam się w koncepcji by wnieść w świat nową jakość, treść czy odczucie.

 

Obecnie do głównych tematów fotografowanych przeze mnie należą:

  • fotografia zakochanych 😉
  • fotografia mody z naciskiem na sesje wizerunkowe i edytorial
  • portret i akt
  • fotografia kulinarna

Obecnie fotografia jest nie tylko moją pasją ale i zawodem.
Współpracuje zarówno z klientem indywidualnym, jak i biznesowym wykonując zdjęcia produktowe, mody, kulinarne, architektury i wnętrz, sesje wizerunkowe i kampanie dla małych biznesów.

Chętnie też dzielę się swoją wiedzą z zakresu fotografii i pomagam młodym fotografom znaleźć ich ścieżkę dotykając zagadnień z pogranicza coachingu kariery.

Jeśli chcesz poznać mnie lepiej znajdziesz mnie tutaj

blog osobisty i kulinarny (+fotografia kulinarna) fb ig

Lub na moich kanałach poświęconych fotografii:
Fotografia Ślubna Piotrków Trybunalski  www  fb  ig
Portret | Moda | Akt www  fb  ig 
Fotografia dla bizesu  www

Osiągnięcia:

  • Publikacje w internetowych magazynach modowych
  • Wyróżnienia, zdjęcie dnia VOGUE.it 
  • Publikacja wspólna w HIRO magazine (druk)
  • Publikacja edytorialu autorskiego w ELEGANT magazine (druk)
  • Wyróżnienia „zdjęcia dnia” , „galeria wysoka” w portalach plfoto.com , fotoferia.pl , digart.pl, deviantart.com