Wreszcie kupiłeś swoją pierwszą lustrzankę/bezlusterkowca lub odgrzebałeś stary aparat z czeluści szuflady… Postanowiłaś, że w tym roku przywieziesz najpiękniejsze zdjęcia z wakacji…

Teraz spędzasz dzień za dniem przegrzebując fora, filmiki na youtube by opanować sprzęt i dowiedzieć się jak robić zdjęcia w podróży. 

Bo okazało się, że aparat sam nie robi zdjęć.
Bo tryb automatyczny szaleje i zdjęcia wychodzą rozmazane.
Bo zdjęcia, które wykonujesz dalekie są od tego, jak chcesz by wyglądały.
Bo zdjęcia, które tworzysz wyrwane są z kontekstu i każde jest podobne.
Bo zdjęcia są jakieś mdłe, bardziej szare i smętne niż z Twojego smartfona i nagle odkryłeś, że te wszystkie piękne zdjęcia, które widzisz na instagramie wymagają umiejętności jaką jest retusz.
Bo nie masz bladego pojęcia jak zapakować plecak by mieć w podróży to co najważniejsze.

 

 

Doskoneale znamy te problemy. Byliśmy w tym miejscu!

Dlatego z ogromną dumą i przyjemnością zapraszamy Cię  na 3dniowe warsztaty fotografii w podróży. Jest to program skierowany do osób, które zaczynają swoja przygodę z fotografią lub mają już doświadczenie ale chciałyby wkroczyć w świat opowiadania obrazem o podróżach.

________________

Na warsztatach nauczysz się

  • ogólnej obsługi sprzętu :Poznasz swój aparat, jego podstawowe „pokrętełka”. Tyle by móc już od pierwszych chwil fotografować swoje wakacje. Powiem ci też gdzie szukać technicznej wiedzy o Twoim sprzęcie, jeśli masz zamiar wykorzystać maksimum jego możliwości. Dowiesz się, jak dobrać obiektyw do tego, co chcesz fotografować i co warto zawsze mieć w plecaku.
  • podstaw fotografowania:dowiesz się co to trójkąt ekspozycji, poznasz tajniki komponowania fotografii i malowania światłem, będziesz wiedział jak fotografować gdy słońce jest w zenicie, a jak gdy jest ciemno jak w grobowcu… albo… kościele ;P
  • podstawowych zagadnień fotografii street, pejzażu, architektury, kulinariów i fotografowania ludzi, któ®e przydadzą Ci się w podróży
  • podstaw storytellingu/reportażu:dowiesz się co fotografować by zdjęcia z Twojego wyjazdu stworzyły spójną całość.
  • podstaw selekcji, obróbki i prezentacji zdjęć, poznasz najprzydatniejsze programy i narzędzia
  • dowiesz się co możesz fotografować, czego nie i jakie zdjęcia możesz publikować w przestrzeni internetuAspekty prawne i moralne w fotografii w podróży: publikacja wizerunku, obiekty prawnie zastrzeżone. Jakich sytuacji warto unikać w kontaktach z tubylcami (niezależnie od miejsca podróży). Kiedy warto rzucić aparat, wyjść z pozycji obserwatora i zadbać o bezpieczeństwo swoje i osób fotografowanych.

     

  • poznasz przekórój różnych stylów i autorów fotografii w podróży
  • dowiesz się jak znaleźć swój styl, utrzymać motywację, znaleźć równowagę między fotografowaniem a odpoczynkiem, jak przygotować się psychicznie i technicznie do wyjazdu, co zapakować do wakacyjnego plecaka 

Program obejmuje trzy dni (36h) wykładów teoretycznych i zajęć praktycznych.

________
Jeśli chcesz czerpać z warsztatów w pełni powinieneś posiadać lustrzankę lub aparat bezlusterkowy z trybem manualnym.
Jeśli nie masz takiego zabierz swój telefon (nie zapomnij o baterypakach) albo „małpkę”. W końcu to człowiek robi zdjęcia nie aparat, a najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie!

Ponadto otrzymasz:
Zniżkę na druk odbitek na www.vertis.pl
Zniżkę na druk fotoksiążki
Zniżkę 20% na zakup presetów lightroom dedykowanych pod tematyke warsztatów.
Dostęp do zamkniętej grupy fb gdzie przez 30 dni będziemy po to by omawiać postępy 😉

INWESTYCJA
1000zł

W celu zapisu na warsztaty napisz kontakt@sfkreatywni.pl

Finanse z warsztatów w całości przeznaczone są na cele statutowe stowarzyszenia.